Home / Lajme / Maqedoni / Deskoska: Hapen vende të reja punë në Universitete

Deskoska: Hapen vende të reja punë në Universitete

Ministrja i Arsimit Renate Deskoska në llogarinë e tij Facebook thotë miratuar vende të reja të punësimit.

“Ka filluar Procesi i mbajtjes dhe kthimi i shkencëtarëve të rinj në Maqedoni. Me kërkesë të Fakulteteve u miratua vendimi për punësime të reja dhe angazhimit të stafit të ri në Universitete. Ky është vetëm fillimi. Procedura vazhdon.”, ka shkruar ministrja Deskoska.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *