Home / Lajme / Maqedoni / Digjen 450 tonë grurë të pakorruror

Digjen 450 tonë grurë të pakorruror

Rreth 450 tonë kokrra gruri të pakorrura, pronë e kombinatit bujqësor ‘Pellagonia’, janë djegur nga një zjarr në afatin e fshatit Kremenicë,

Zjarri ka shpërthyer në orën 14:15 dhe ka kapluar 90 metra katrorë sipërfaqe, ndërsa është shuar në orën 16:00 nga ekipet e Njësitit territorial kundër zjarrfikësve-Manastir dhe të punësuarit në ‘Pellagoni’, kumton policia, njofton AIM.

SPB-Manastir ka kryer ekspertizë në vendin e ngjarjes. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *