Home / Lajme / Botë / Digjet autobusi në një autostradë në Gjermani, 31 të lënduar e 17 të zhdukur

Digjet autobusi në një autostradë në Gjermani, 31 të lënduar e 17 të zhdukur

Tridhjetë e një pasagjerë janë lënduar dhe 17 të tjerë konsiderohen të zhdukur pasi një autobus u përfshi në flakë në një autostradë në Gjermani.

Aksidenti ka ndodhur pasi autobusi është përplasur me një kamion në Gjermaninë jugore, duke u përfshirë edhe nga zjarri.

Mediat raportojnë se rreth 46 pasagjerë, si dhe dy shoferë, ishin në bordin e autobusit, raporton Sky News.

Imazhet e skenës tregojnë se automjeti ishte plotësisht i djegur nga flakët.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *