Home / Lajme / Djathi më i shtrenjtë në botë, i gomarit? (Video)

Djathi më i shtrenjtë në botë, i gomarit? (Video)

A e keni menduar ndonjëherë se nga qumështi i gomarit mund të krijohet djathë?
Mund të ju duket e pabesueshme, mirëpo është e vërtetë. Veç kësaj, djathi i gomarit është më i shtrenjti në botë, me 500 dollarë për copë.

E natyrisht se gjërat e çuditshme dhe unike të gjithë dëshirojnë t’i provojnë, transmeton lajmi.net

Është procedurë e gjatë për të bërë djathë nga qumështi i gomarit, nga që duhet shtuar qumështit disa elemente ‘sekrete’ për të krijuar më pas djathin.

Por kjo nuk paraqet ndonjë problem për Slobodan Simic, i cili është njeriu që e bën këtë punë. Shikoni videon më poshtë për të parë storien e plotë. /Lajmi.net/

Gjithashtu lexo

Bajram Rexhepi një burrështetas i guximshëm – (FOTO & VIDEO)

Homazhe për nder të të ndjerit Bajram Rexhepi janë zhvilluar në hollin e Kuvendit të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *