Home / Lajme / Rajon / Do shkriheni së qeshuri, kështu freskohen muratorët në Mitrovicë (Foto)

Do shkriheni së qeshuri, kështu freskohen muratorët në Mitrovicë (Foto)

Vapa e madhe që po mbretëron këtë verë në Kosovë i ka bërë njerëzit më kreativë rreth mënyrave se si t’i shmangen kësaj nxënësie sahariane.

Më të vështirë e kanë ata që u duhet të punojnë në ambiente të hapura dhe t’i ekspozohen diellit vazhdimisht.

Kështu, disa ndërtimtarë nga Mitrovica kanë gjetur mënyra shumë origjinale për të freskuar vetën dhe luftuar të nxehtit, njofton Klan Kosova.

Në këtë fotografi mund të shiheni se si temperaturat e jashtëzakonshme kërkojnë veprime të jashtëzakonshme po ashtu.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *