Home / Lajme / Kronika e zezë / Dy të vdekur në Gostivar

Dy të vdekur në Gostivar

Dy të vdekur në Gostivar

Sot në mënyrë misterioze nga një infektim ende I pa identifikuar kanë vdekur dy persona nga Gostivari . Televizioni Koha nga burime jo zyrtare mëson se dy të vdekurit janë babë e birë nga fshati Simnic të komunës së Gostivarit.

Jo zyrtarisht bëhet fjalë për një sëmundje ngjitëse e cila mund të ishte si pasojë e pickimit nga ndonjë  insekt  apo ndonjë gjallesë tjetër.

Spitali klinik infektiv në Shkup tani më është në karantinë ,sipas burimeve të spitalit jo zyrtarisht thuhet se janë hospitalizuar pes pacient nga Gostivari dhe se nga të cilët dy nga tyre kanë ndruar jetë.

Në këto momente mjekët janë duke bërë ekzaminime për të vërtetuar për cilën sëmundje bëhet fjalë.Në cdo moment pritet edhe prononcimi zyrtar I ministrisë për shëndetësi .Transmeton Koha .

Gjithashtu lexo

Zjarr në Zhelinë të Tetovës, digjet një shtëpi e braktisur

Dje rreth orës 15:20 në fshatin Zhelinë të Tetovës ka shpërthyer zjarr në një shtëpi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *