Home / Kryesoret / Dy zjarre në afërsi të Makedonski Brod dhe Zhelinë

Dy zjarre në afërsi të Makedonski Brod dhe Zhelinë

Një sipërfaqe prej rreth gjashtë hektarësh është kapluar nga zjarri në fshatin Trebovlje-Makedonski Brod, zjarr që ka nisur dje dhe për shkak të erës së fuqishme është ende aktiv dhe po përhapet, thuhet në deklaratën e MPB-së,

Nga zjarri janë kapluar rreth pesë ose gjashtë hektarë pronë shtetërore dhe private. Nga ekipe të zjarrfikësve të Makedonski Brodit dhe dy aeroplanë të amgazhuar nga ana e Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim dhe po ndërmerren të gjitha masat e nevojshme për shuarjen e zjarreve në fjalë, vazhdon deklarata e MPB-së.

Ende ëshë aktiv edhe zjarri mbi digën ‘Kozjak’, i cili për shkak të erërave të fuqishme po mbulon edhe fshatin Llukovicë të komunës Zhelinë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *