Home / Kryesoret / EKSKLUZIVE/ Pamje nga djegia e autobusit me targa të Maqedonisë në Serbi (VIDEO)

EKSKLUZIVE/ Pamje nga djegia e autobusit me targa të Maqedonisë në Serbi (VIDEO)

Një autobus me targa të Maqedonisë është djegur sot derisa po lëvizte në autostradë në afërsi të Jagodinës, në rrugën për në qytetin e Nishit.

 

Nga të dhënat e deri më tanishme nuk ka të lënduar në këtë incident, kanë konfirmuar Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë, vetëm se thuhet në tërësi janë djegur të gjitha bagazhet e tyre bile disa udhëtave u janë djegur edhe dokumentat personale.

Zjarrfikësit kanë shuar flakët ndërsa edhe trafiku në këtë seksion të autostradës është normalizuar.

 

 

Sipas të dhënave të para autobusi ishte i kompanis “Eurobus” nga qyteti i Strugës duke udhëtuar nga qyteti i Vienes së Austrisë në drejtim të Maqedonisë.

 

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *