Home / Lajme / Rajon / EMRAT/ Kush janë të plagosurit nga shpërthimi i bombolës në Velipojë

EMRAT/ Kush janë të plagosurit nga shpërthimi i bombolës në Velipojë

Policia e Shkodrës ka dhene detaje lidhur me shperthimin e bomboles ne nje restorant ne Velipoje.

Sipas burimeve paraprake, mesohet se nje nder te plagosurit eshte edhe pronari i restorantit ku ka ndodhur ngjarja. Ai quhet Besnik Zejnuni dhe eshte ne gjendje te rende dhe po dergohet me urgjence drejt Tiranes.

Dy te plagosurit e tjere jane Saida Spahija 19 vjece dhe Hektor Zenunaj 33 vjec.

pamjet velipoje

NJOFTIMI I POLICISE:

Në plazhin Velipojë te Kompleksi Fishta rreth orës 10:00 kemi marr njoftim se ka rënë zjarr në një lokal.

Nga informacionet paraprake informohemi se janë tre shtetas të lënduar, ndër to edhe pronari lokalit shtetasi B. Z. 55 vjeç në gjendje të rëndë për jetën i cili po dergohet drejt Spitalit të Traumës për ndihmë mjeksore më të specializuar.

Si dhe shtetasi H. Z. dhe shtetesja S. S. 19 vjeçe, të cilët po dergohen për në Spitalin Rajonal Shkodër janë jashtë rreziku për jetën.

Menjëherë në vendgjarje kanë shkuar forcat e FNSH, MNZ dhe shërbimet e policisë, dhe emergjencat civile, të bejnë të mundur edhe evakuimin e banorëve.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *