Home / Kryesoret / Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë (LAMM) bën të ditur se komunikacioni në vend zhvillohet normalisht dhe nëpër rrugë me korsi të thata.

Dendësia e komunikacionit në drejtimet rrugore jasht qyteteve është mesatare, kurse në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata.

LAMM kërkon nga qytetarët që të kenë kujdes gjatë lëvizjes nëpër vendet ku kryhen punime në rrugë dhe t’i respektojnë udhëzimet e sinjalistikës së re vertikale.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *