Home / Lajme / Kronika e zezë / Gjermani/Arrestohet shqiptari i dyshuar për vrasjen e shqiptarit

Gjermani/Arrestohet shqiptari i dyshuar për vrasjen e shqiptarit

Dyshohet se 46-vjeçari ka qenë pjesëmarrës në vrasjen e shqiptarit nga Steinfurti. 19-vjeçari ishte gjetur kohë më parë i vrarë në një liqe në Gjermani

Një shqiptar 19-vjeçar ishte gjetur kohë më parë i vrarë në një liqe në Gjermani, derisa tani policia gjermane ka arrestuar një 46-vjeçar shqiptar, shkruan ‘Bild.de’.

Dyshohet se 46-vjeçari ka qenë pjesëmarrës në vrasjen e shqiptarit nga Steinfurti (Nordrhein-Westfalen), përcjell albinfo.ch.

Hetimet kanë zgjatur për disa muaj, duke çuar në arrestimin e 46-vjeçarit. Banesa dhe firma e tij në rrethinën e Göppingenit janë bastisur.

Dyshohet se motivi i vrasjes është për shkaqe private midis viktimës dhe autorit.

Gjithashtu lexo

Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!

Një shpërthim ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi në Kataloni, si pasojë e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *