Home / Lajme / Kronika e zezë / Ish-kryetari i Vlorës dënohet me katër vjet burgim

Ish-kryetari i Vlorës dënohet me katër vjet burgim

Gjykata ka dënuar me katër vjet burgim ish -kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjikën, dënim ky që do konvertohet në dy vite shërbim prove.

Gjika akuzohet nga prokuroria per vepren penale te “falsifikimit te dokumentave zyrtare” e kryer sipas organit te akuzes ne dy raste dhe ne bashkëpunim.

Ai gjithashtu nuk do të ketë të drejtën e ushtrimit të funksioneve publike për tre vjet. Ndërsa biznesmeni Artur Harxhi u denua me 3 vjet burg për klasifikim dokumentesh, raporton TCH, transmeton Klan Kosova.

Gjithashtu lexo

Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!

Një shpërthim ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi në Kataloni, si pasojë e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *