Home / Lajme / Maqedoni / Ja kush u zgjodh kryetar i ri i Komunës së Bogovinës

Ja kush u zgjodh kryetar i ri i Komunës së Bogovinës

Me 9 vota pro dhe 8 kundër, Lumturie Ijazi është zgjedhur për u.d kryetare e komunës së Bogovinës. Iljazi është zgjedhur me mbështetje të këshilltarëve të BDI-së dhe PDSH-së ndërsa këshilltarët e LR-PDSH-së ishin kundër.

Kundër-kandidat i saj ishte Hasan Sejfullai nga LR-PDSH. Me këtë dhe zgjidhet problemi i kësaj komune ku 500 të punësuar nuk kanë marrë rrogë thuajse tre muaj.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *