Home / Kryesoret / Ja sa “bakshish” kanë marrë këngëtarët në një dasëm shqiptare në Tetovë (FOTO LAJM)

Ja sa “bakshish” kanë marrë këngëtarët në një dasëm shqiptare në Tetovë (FOTO LAJM)

Bakshishi asnjehere nuk mungon ne qytetin eTetovës, më fatlumët janë grupet muzikore dhe këngëtarët! Këngëtarja e njohur Shkurte Gashi është përfolur shumë në media në lidhje me atë se nëpër mbrëmjet dhe ahengjet familjare që i mban po mbulohet me para si dhuratë për atmosferën e bukur që ajo e bën.

Kjo fotografi tregon se sa ‘e fuqishme’ është këngëtarja, pasi bën që bakshishat t’i hidhen edhe në tokë.

 

 

Pos pagesës së rregullt prej 4 mijë euro që ka ajo sipas burimeve të Telegrafit, ajo i merr edhe nga minimum 5 deri 10 mijë euro “bakshishe”.

 

 

Kujtojmë që edhe në shumë vende të tjera ku jetojnë shqiptarë e posaqërisht mërgimtar bakshishin nuk e ndalin nëper dasmat shqiptare!

Por ajo nuk është e vetmja këngëtare që mbulohet me para. Si rival nuk ka ndonjë këngëtare femër por një këngëtar të njohur nga Gostivari. Duket se Bekim Rexhepi po i bën ballë Shkurtes në këtë drejtim pasiqë në ahengjet familjare ku ai këndon gjithmonë bën atmosferë e njejtë si kolegia e tij ai mbulohet me para.

 

 

Si dëshmi për këtë janë fotot dhe videot që i kemi siguruar në të cilat shihet këngëtari Rexhepi se si mbulohet me para nga dasmorët pas atmosferës së bukur të krijuar në dasëm. Përndryshe këngëtari Bekim Rexhepi ka kohë që qëndron në skenën muzikore shqiptare, ai u bë i njohur me hitin e tij ‘’Big party’’ ku performonte në stilin e Michael Jackson si një idhull i tij. Deri më tani ka realizuar shumë këngë e disa videoklipe derisa në evenimente performon vetëm ‘live’.

 

 

 

Kjo video tregon se Shqiptarët janë një popull që i kushtojnë shum rëndësi dasmave, Fan Page Estrada Kombetare Shqiptare ka siguruar një video ku shihen shuma maramendëse të hedhur si bakshishe nëpër dasma.

Kur jemi tek sezoni i verës ata që përfitojnë më së shumti jan këngëtarët, ku në disa raste ata grumbullojnë mijëra euro bakshish nga dasmorët, epo me zor askush nuk ua mer të gjith i hudhin me qejf për atmosferën që krijojnë gjat dasmës.

Shumë video qarkullojnë nëpër rjete sociale, por stafi jonë ka përzgjedhur disa nga videot ku më së shumti është hudhur bakshish ku shuma është maramendëse.

 

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *