Home / Kryesoret / Jankulloska sot kërkoi që t’i kthehet pasaporta

Jankulloska sot kërkoi që t’i kthehet pasaporta

Edhe Gordana Jankulloska kërkon t’i kthehet pasaporta, ndërsa PSP kërkon paraburgosjen e saj

Edhe ish-ministrja e MPB-së, e dyshuar në rastin ‘Titanik’ ka kërkuar që t’i kthehet pasaporta, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Jankulloska, në diskutimin publik të Gjykatës së Apelit, erdhi të kërkojë pasaportën, të cilës i është marrë si masë e kujdesit.

Nga ana tjetër, PSP, për Jankulloskën kërkon paraburgim, sepse dyshohet se ka ndikuar te dëshmitarët dhe të ikë nga vendi.

Prokurorët e PSP-së, kërkojnë paraburgim edhe për të akuzuarit tjerë, të cilët sot erdhën në Gjykatën e Apelit, siç, Nikolla Gruevski, Kiril Bozhinovski, Mile Janakieski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *