Home / Kryesoret / Kërkohet zgjidhje e përkohshme për qentë endacak në Shkup

Kërkohet zgjidhje e përkohshme për qentë endacak në Shkup

Ndërmarrja publike ”Parkingjet e komunës Qendër” bëjnë thirrje që të kontribuohet në strehimin e qenve të pastrehë, si në territorin e kësaj komune, ashtu edhe në komunat tjera të Bashkisë së Shkupit,

Kjo ndërmarrje kërkon nga qytetarët që vullnetarisht të mbështetin nismën, që së paku përkohësisht të gjendet strehë për qentë endacak në Shkup.

Nisma synon që së paku gjatë periudhës së Super Kupës Evropiane, Shkupi të pastrohet nga qentë endacak, që janë në numër të madh, kurse kapacitetet e strehimit dhe kujdesit janë mjaftë të kufizuara.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *