Home / Kryesoret / Këshilli Gjyqësor publikon shpallje për kryetar të Gjykatës Penale

Këshilli Gjyqësor publikon shpallje për kryetar të Gjykatës Penale

Këshilli Gjyqësor në seancën e sotme do të publikoj shpallje për zgjedhje të kryetarit të Gjykatës Themelore Shkupi 1, ku u.d. kryetar është Stojançe Ribarev, dhe për zgjedhje të kryetarit të Gjykatës së Apelit Shtip dhe të Gjykatave Themelore në Kumanovë, Tetovë, Debër dhe Resen.

Këshilli Gjyqësor me këtë do të shkojë sipas Qeverisë dhe “Planit 3-6-9″ të kryeministrit Zoran Zaev, ku janë parashikuar reforma në gjyqësor.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *