Home / Kuriozitete / Këto kafshë janë 55 milionë të vjetra (Foto)

Këto kafshë janë 55 milionë të vjetra (Foto)

Hipotatamët janë të njohur si krijesa të këndshme për disa arsye.
Hipotatamët vlerësohen të jenë 55 milion vjet të vjetra. Është thënë se ata vijnë nga Afrika sub-sahariane, transmeton lajmi.net

Emri i tyre do të thotë ‘kali i lumit’ nga greqishtja e lashtë. Ata janë konsideruar të jenë gjitari i tretë më i madh pas elefantëve dhe rhinos së bardhë.

Edhe pse ndoshta nuk do ta mendonit kështu, marrëdhëniet e tyre më të afërta janë me balenat dhe delfinët.

Ata më së shumti hanë barishte dhe zakonisht jetojnë rreth 45 vjet. Ata gjithashtu mund të jenë shumë agresivë, veçanërisht kur kërcënohen. Hidhni një sy këtyre foshnjeve hipotatamësh dhe zgjidhni të preferuarën tuaj. /Lajmi.net/23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day

23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day23 Adorable Baby Hippos That Will Make Your Day

Gjithashtu lexo

Me këtë aksident që i ka ndodhur këtij burri me skuter – nuk di njeriu a duhet të qeshë, apo t’i vije keq (Video)

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një burrë i cili vet-aksidentohet me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *