Home / Showbiz / Kjo 8 vjeçare nga Ferizaj po mahnit të gjithë, dëgjojeni zërin e saj (Video)

Kjo 8 vjeçare nga Ferizaj po mahnit të gjithë, dëgjojeni zërin e saj (Video)

Daorsa Sopa është emri i 8 vjeçares e cila ka një super talent në këndim

Daorsa në moshën 4 vjeçare bëri deputimin e saj të parë në një program për fëmijë.  Ajo është rritur me pasionin dhe dashurinë për muzikën, pasion ky për të cilin gjeti përkrahje të madhe nga familja e saj. Babai i Daorsës, i tha portalit rtv21.tv se do të vazhdojnë të angazhohen që të mos e shuajnë vullnetin e të bijës për këtë lloj arti.

Tani Daorsa ka bërë coverë të artistëve të ndryshëm dhe ka filluar të bëhet e njohur në rrjetet sociale, madje edhe nga artistë. Alban Skenderaj dhe Aida Doci janë disa ndër artistët që i kanë shpërndarë videot e Daorsës

Ndryshe Daorsa vijon mësimin në klasën e tretë në shkollën fillore “Ganimete Terbeshi” në Ferizaj, po ashtu dhe në shkollën e muzikës “Çesk Zadeja” në klasën e dytë në drejtimin për Piano dhe Kanto.
Më poshtë gjeni disa video të talentes 8 vjeçare duke kënduar.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *