Home / Lajme / Maqedoni / Koalicioni “OBRM për Maqedoninë” do të merr pjesë në zgjedhjet lokale

Koalicioni “OBRM për Maqedoninë” do të merr pjesë në zgjedhjet lokale

Koalicioni “OBRM për Maqedoninë” në periudhën që kaloi ka sjellur disa vendime, mes të cilave edhe të merr pjesë në zgjedhjet lokale me listë e kandidatëve për këshilltarë dhe kryetarë komunash në gjitha komunat në nivel të shtetit, njoftuan nga ky koalicion,

“Mes vendimeve tjera është edhe zgjedhja e Shtabit Zgjedhor Republikan të cilin do ta udhëheq sekretari i përgjithshëm i partisë OBRM-Popullore, Ljupço Balkoski, ku në përbërje janë edhe partnerët e koalicionit nga “Të bashkuar për Maqedoninë” dhe “Dinjiteti”, njoftojnë nga koalicioni OBRM për Maqedoninë.

Ata gjithashtu thonë se kanë vendosur që të jenë të hapur për bisedime për koalicione të mundshme me subjekte tjera politike në Maqedoni.

Zgjedhjet lokale ligjërisht duhet të shpallen deri më 6 gusht, ndërsa pritet të mbahen më 15 tetor.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *