Home / Sport / Kompletohet xhiroja e parë kualifikuese nga Liga e kampionëve

Kompletohet xhiroja e parë kualifikuese nga Liga e kampionëve

Të gjitha pesë skuadrat mysafire nga duelet revansh nga xhiroja e parë kualifikuese e Ligës së kampionëve kanë fituar vend në raundin e ardhshëm.

Ato janë ekipet: Hibernians (Malta), Vikingur (Ishujt Faroe), TNS (Uells) Alashkert (Armeni) dhe Linfield (Irlanda Veriore).

Rezultatet:

Infonet – Tallinn – Hibernians 0:1 (0:3 rezultat i përgjithshëm);
Trepça – Vikingur 1:4 (2:6);
Europa – THC 1: 3 pas vazhdimit (3:4);
Santa Coloma – Alashkert 1:1 (1:2)
La Fiorita – Linfield 0: 0 (0: 1).

Ndeshjet e xhiros së dytë kualifikuese do të luhen më 11 dhe 12 korrik (ndeshja e parë) dhe 18 dhe 19 korrik (revansh)

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *