Home / Lajme / Rajon / Kremlini shprehu skepticizëm për deklaratën e kryeministres serbe Ana Bërnabiq

Kremlini shprehu skepticizëm për deklaratën e kryeministres serbe Ana Bërnabiq

Kremlini me skepticizëm të caktuar e vlerëson deklaratën e kryeministres serbe Ana Bërnabiq se paraprakisht do ta zgjedhin BE-në sesa Rusinë në rast se vendi do të jetë i detyruar që të përzgjedhë, deklaroi ndihmësi i presidentit rus Jurij Ushakov.

“Sa e afërt është Serbia me BE-në, kjo është ende një çështje e hapur”, tha ajo, ndërsa transmeton Sputnik.

Nëse Serbia  është e detyruar që të përzgjedhë midis lidhjeve më të afërta me Rusinë dhe anëtarësimin në Bashkimin Evropian, do të vendosë për të dytën”, deklaroi kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq në intervistë për agjencinë amerikane Blumberg.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *