Home / Lajme / Maqedoni / KSHZ sot do të mbajë seancë, do të shqyrtohet Rregullorja për kundërshtime

KSHZ sot do të mbajë seancë, do të shqyrtohet Rregullorja për kundërshtime

Komisioni Shtetëror Zgjedhor sot do të mbajë seancë në të cilën do t’i shqyrtojë Rregulloren e KSHZ-së dhe Rregulloren për mënyrën dhe procedurën për zgjidhje e kundërshtimeve, përcell Telegrafi Maqedoni.

Anëtarët e Komisionit do të debatojnë edhe për propozim-vendimin për pagesën e kompensimit të shpenzimeve të pjesëmarrësve në fushatën zgjedhore nga listat e kandidatëve të të cilëve janë zgjedhur deputetë në Kuvendin e Maqedonisë dhe pjesëmarrësit në fushatën zgjedhore nga listat e kandidatëve të të cilëve nuk zgjedhur deputetë në Kuvend./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *