Home / Lajme / Maqedoni / Ky është shefi i ri njësitit “Alfa”. Boksier i njohur ndërkombëtarisht (FOTO)

Ky është shefi i ri njësitit “Alfa”. Boksier i njohur ndërkombëtarisht (FOTO)

Kryeshef i ri i njësitit “Alfa” të MPB-së është Primisllav Dimovski. Në biografinë e tij thuhet se ai është qe 16 vite pjesëtar i MPB-së.

Dimovski është boksier i njohur, ndërsa ka fituar edhe vendin e pestë në kampionatin botëror në boks. Prej sot ndihmës kryeshef i ri në policinë e Tetovës është emëruar Dimce Kuzmanovski, transmeton Aktuale.mk.

 

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *