Home / Kryesoret / Ky person pretendon të jetë kryeprokuror i Maqedonisë (Video)

Ky person pretendon të jetë kryeprokuror i Maqedonisë (Video)

Përderisa deputetët i ballafaqojnë argumentet ‘Për’ apo ‘Kundër’ zgjidhjes së Marko Zvërlevskit, juristë, ekspertë, prokurorë, profesorë dhe njerëz nga profesione të ndryshme i përgatitin dokumentet për kandidim për prokuror publik të RM-së, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Makfaks ka arritur deri te emri i parë i kandidatit. Ish-prokurori publik dhe gjykatës, kurse tani avokati Aleksandar Nakov do të hyjë në garë për zgjidhje të prokurorit republikan.

Në intervistë ai thotë se do të konkurrojë për kryeprokuror publik. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *