Home / Kryesoret / Lazim Destani arriti në Helsinki, pret që ekipi të kualifikohet për në raundin e tret (FOTO)

Lazim Destani arriti në Helsinki, pret që ekipi të kualifikohet për në raundin e tret (FOTO)

Presidenti Lazim Destani me miqët e tij, gazetarët dhe disa bashkëvendas tanë që jetojnë në Finlandë posa hynë në stadiumin e fudbollit në Helsinki ku në orën 18:00 do të fillojë ndeshja kthyese në mes të ekipit vendas dhe Shkëndisë, transmeton gazetari i Televizionit Koha.

 

Ju përkujtojmë se në ndeshjen e parë Shkëndija fitoi me rezultat 3:1 dhe me gjasa reale për kualifikim futet në lojën kthyese.

Deri në këto momente prania tifozëve vendas në stadium është e vogël, por sipas parashikimeve të njohësve të futbollit këtu, pritet që ndeshjen e sotmë ta ndjekin reth 5000 tifoz, transmeton gazetari i Televizionit Koha.

 

 

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *