Home / Lajme / Maqedoni / Lëvizja Besa kërkon një ulëse në Komisionin Shtetëror Zgjedhor

Lëvizja Besa kërkon një ulëse në Komisionin Shtetëror Zgjedhor

Deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli ka bërë të ditur se kanë dorëzuar kërkesë që Lëvizja Besa të ketë anëtarin e saj në Komisionin Shtetëror Zgjedhor (KSHZ), përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas tij, dispozitat ligjore janë të qarta, respektivisht nga nëntë anëtarët e KSHZ-së, tre janë ekspertë, tre i takojnë pozitës dhe tre opozitës, pra OBRM-PDUKM-ja duhet të ketë dy anëtarë dhe Besa, një.

Zendeli bëri të ditur se kryetari Talat Xhaferi është deklaruar jokompetent për kërkesën e tyre, edhe pse anëtarët e KSHZ-së zgjidhen në Kuvend.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *