Home / Lajme / Maqedoni / LSDM: VMRO-ja nuk reformohet me Gruevskin në krye

LSDM: VMRO-ja nuk reformohet me Gruevskin në krye

Demokratizimi i VMRO-DPMNE-së nuk mund të ndodhë me Nikolla Gruevskin në krye, deklaruan gjatë ditës nga LSDM-së. Sipas tyre, partia opozitare ka nevojë për reforma të thëlla të cilat nuk mund të bëhen brenda natës.

 

“Njeriu që për dhjetë vjetorin e qeverisjes si kryeministër i Maqedonisë e bëri Maqedoninë shtet të kapur dhe i cili shpesh barazoi partinë me shtetin, për të cilën gjë jemi krijuar edhe nga të gjithë institucionet relevante evropiane, nuk mund ta demokratizojë partinë e tij. Çdo zbukurim i këtillë që bëhet brenda natës nuk do të sjellë demokratizimin e VMRO-DPMNE-së por atje janë të nevojshme reforma të thella megjithatë qytetarët e dallojnë këtë – tha Bllagoj Boçvarski, nënkryetar i LSDM-së.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *