Home / Lajme / Maqedoni / Marrëveshja e fqinjësisë së mirë Maqedoni-Bullgari do të publikohet para se të ratifikohet

Marrëveshja e fqinjësisë së mirë Maqedoni-Bullgari do të publikohet para se të ratifikohet

Kryeministri Zoran Zaev i ka hequr dilemat në lidhje me marrëveshjen e fqinjësisë së mirë me Bullgarinë, marrëveshje që është duke u kritikuar, edhe pse ende nuk është publikuar përmbajtja, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Zaev ka bërë të ditur se marrëveshja do të publikohet dhe se fjalën e fundit do ta ketë Kuvendi i Maqedonisë që do të duhet ta ratifikojë. Ai ka shtuar se ndryshimet e librave do të bëhet nga historianët dhe ekspertët e të dy vendeve, të cilët do ta shqyrtojnë përmbajtjen e librave./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *