Home / Lajme / Kronika e zezë / Mbytet djaloshi 23 vjeçar nga Tetova sot në plazhin e Struges

Mbytet djaloshi 23 vjeçar nga Tetova sot në plazhin e Struges

Sipas burimeve jozyrtare, paraditen e sotme një i ri nga Tetova ka humbur jetën në Liqenin e Ohrit, paraprakisht në hotelin “Drim” të qytetit të Strugës. Sipas pushuesve dhe dëshmitarëve okular në që ndodheshin në plazh në ato momente, ekipet e shpëtimit kanë reaguar shumë me vonesë dhe policia është lajmëruar vetëm 20 minuta pasi kishte ndodhur ngjarja.

 

Sipas ligjeve pozitive çdo plazh duhet të ketë të siguruar ekipe shpëtimi të cilat gjatë sezonit duhet të jenë në gjendje gatishmërie për të shpëtuar pushuesit nëse u rrezikohet jeta. Por deri më tani, edhe pas shumë rasteve tragjike, asnjë nuk është sanksionuar për humbjen e jetës së pushuesve.

 

Tragjedia që ndodhi sot ne ujrat e liqenit te Struges tronditi qytetin duke marre jeten e nje te riu nga një fshat i Tetovës.
Pas nje kohe relativisht te gjate 23 vjecari nga Tetova  u gjet pa shenje jete.
Nga ekipi i shpetimit këshillohen te gjithe ata qe nuk dijne notin mos te largohen shume nga liqeni por te kene shume kujdes

 

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *