Home / Lajme / Kronika e zezë / Mbytet në Danub të Vjenës 22-vjeçari nga Sllupçani (FOTO)

Mbytet në Danub të Vjenës 22-vjeçari nga Sllupçani (FOTO)

Dje pasdite ka ndërruar jetë Gëzim Asipi, 22-vjeçari nga fshati Sllupçan, i cili prej disa muajsh ishte me punë sezonale në Vjenë të Austrisë, shkruan gazeta KOHA.

Gëzimi, siç raportojnë mediat austriake, ishte futur për tu freskuar në Lumin e Danubit, saktësht në urën e njohur të Vjenës – “Georg Danzer”.

 

Janë dashur ekipe të mëdha shpëtimi dhe dhjetëra polumbarë për ta locuar trupin e 22-vjeçarit nga Sllupçani i Likovës, ndërsa po vijojnë hetimet e autoriteteve austriake për të përcaktuar arsyen e vërtetë të mbytjes së Gëzimit.

 

Gjithashtu lexo

Arrestohet 51 vjeçari në ‘Tabanoc’, një ndër personat e kërkuar nga INTERPOLI

Më 16.08.2017, rreth orës 20:15 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, nga ana e policëve është arrestuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *