Home / Showbiz / “Mehmet Kosova” dhe “Sulltan Hyrremi” në një film (Foto)

“Mehmet Kosova” dhe “Sulltan Hyrremi” në një film (Foto)

Kenan Imirzalioglu dhe Meyrem Uzerli kanë nisur xhirimet e filmit të ri “Cingoz Recai”, që pritet me shumë kureshtje.

Aktori luan personazhin me disa karaktere të ndryshme të një ‘hajduti profesionist’, ndërsa aktorja luan rolin e një ‘mashtrueseje’.

Imirzalioglu njihet në Kosovë për rolin e “Mehmet Kosova” ndërsa Uzerli për rolin e “Hyrremit” tek “Sulejmani i Madhërishëm”.

Filmi flet për xhentilesën, mëshirën dhe bujarinë e një keqbërësi. Shikuesit do të mund ta ndjekin nga muaji tetor i këtij viti në kinematë turke. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Gjyste Vulaj në probleme, ja çfarë i ndodhë çdo natë me… (Foto)

Ajo është ndër këngëtaret të cilës i mbahen mend mbrëmjet dhe atmosfera që arrin ta …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *