Home / Lajme / Botë / Merkel telefonon Juncker në mes të konferencës

Merkel telefonon Juncker në mes të konferencës

​Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Clod Juncker ka ndërprerë të mërkurën konferencën për gazetarë për shkak të një thirrjeje telefonike.

Megjithatë thirrja në telefon nuk ka ardhur nga gruaja e tij, siç kishte pritur ai, por nga kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Atij i cingëroi telefoni derisa ishte në konferencë për media në Bruksel me kryeministrin e Sllovakisë Robert Fico.

Ai e hapi dhe me humor tregoi se e kishte thirrur Merkel.
Për ta parë videon klikoni KËTU

 

Gjithashtu lexo

Po rrëshqiste në tobogan me miqtë, rrëzohet dhe lëndon rëndë qafën dhe shpinën – pamjet rrëqethëse publikohen në internet (Video, +16)

Toboganët e mëdhenj të montuar në pishina ofrojnë adrenalinë dhe një përvojë unike. Megjithatë, shpesh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *