Home / Lajme / Maqedoni / Mot me diell me erë të lehtë veriore

Mot me diell me erë të lehtë veriore

Moti në Maqedoni do të jetë me diell me erë të dobët deri mesatare veriore përgjatë Luginës së Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej tetë deri në 18 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 25 deri në 33 gradë Celsius.

UV indeksi do të arrijë 9.

Në Shkup, moti i ngjashëm, me diell dhe me erë mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 13 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 31 gradë Celsius.

Pason mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e ditës do të jetë në rritje graduale.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *