Home / Lajme / Rajon / Moti i keq në Italinë Veriore, breshëri mbulon plazhet, raportohen 2 të vdekur

Moti i keq në Italinë Veriore, breshëri mbulon plazhet, raportohen 2 të vdekur

Stuhitë dhe breshëri kanë përfshirë pjesën veriore të Italisë.

Sic duket edhe nga fotot një pjesë e mirë e plazheve janë mbuluar nga breshëri të cilat duken si një shtresë dëbore.

Zonat më të prekura janë zona e Marche , Venezia si dhe në zona e Alessandria-s, ku moti i keq ka shkaktuar dëme të mëdha në bujqësi dhe në turizëm.

Mediat raportojnë se të paktën 2 peshkatarë që ishin me varkë kanë humbur jetën në det si pasojë e dallgëve të mëdha.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *