Home / Lajme / Maqedoni / MPPS: Filloi pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale

MPPS: Filloi pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale (MPPS) informon se ka filluar pagesa e të drejtave të mbrojtjes sociale, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Prej atje kumtojnë se ka filluar pagesa e ndihmës sociale në para, kompensimi në para për ndihmë dhe kujdes nga person tjetër dhe subvencione për energji elektrike për muajin maj të vitit 2017, njofton AIM. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *