Home / Lajme / Kronika e zezë / Ndërron jetë Denisa, këngëtarja e re me zë të ëmbël

Ndërron jetë Denisa, këngëtarja e re me zë të ëmbël

Denisa është këngëtarja 28-vjeçare, e cila u nda nga jeta për shkak të një sëmundjeje të pashërueshme. Ajo luftoi për një kohë të gjatë me kancerin, por nuk arriti të fitonte këtë betejë.

Një artiste e re në moshë me origjinë nga Rumania, e njohur gjerësisht në vendet e Ballkanit, e madje disa prej këngëtarëve shqiptarë ishin miq të saj të mirë.

Denisa Jungle, emri i tij i vërtetë Denisa Emilia Răducu, u lind më 13 dhjetor, 1989 në Dragasani, Valcea. Denisa është rritur në një familje muzikantësh nga i ati dhe muzika ishte pjesë e jetës së saj që nga fëmijëria e hershme.

Në njoftimin e ndarjes së saj nga jeta, familja thotë se tani Denisa po këndon e engjëjt.

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *