Home / Lajme / Maqedoni / Nesër është dita e dytë e afatit të qershorit për regjistrim në shkollat e mesme të Maqedonisë

Nesër është dita e dytë e afatit të qershorit për regjistrim në shkollat e mesme të Maqedonisë

Në shkollat e mesme publike të Maqedonisë nesër është dita e dytë e afatit të qershorit për regjistrimin e nxënësve në vitin shkollor 2017/2018, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Rezultatet e regjistrimit do të dalin më 6 korrik. Në ditën e parë të afatit të qershoorit, më 28 dhe 29 qershor, dokumente dorëzuan 17.179 nxënës, kurse u pranuan 11.205.

Ministria e Arsimit dhe Shkencës bën të ditur se ka edhe 24.529 vende të lira nëpër të gjitha shkollat e mesme të të gjitha komunave të Maqedonisë./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *