Home / Lajme / Maqedoni / Nga dita e hënë fillon procesi i dezinsektimit në Shkup

Nga dita e hënë fillon procesi i dezinsektimit në Shkup

Qyteti i Shkupit kumtoi se dezinsektim teristik (i tokës) kundër larvave të mushkonjave në rajonin e Shkupit do të realizohet të hënën në periudhën prej orës 07:00 deri 17:00.

Me këtë dezinsketim, siç theksohet, do të përfshihen sipërfaqe ujore në qytetin e Shkupit dhe rrethinën e saj.

Nëse kushtet e motit nuk e lejojnë kryerjen e dezinsektimit teristik, ajo do të bëhet ditën tjetër të ardhshme, kur kushtet e motit do të jenë të volitshme, informojnë nga Qyteti i Shkupit dhe u bën thirrje bletarëve në kohë t’i ndërmarrin masat e nevojshme për mbrojtjen e bletëve.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *