Home / Kuriozitete / Njihuni me vendin i cili nuk ka makina e as rrugë, por vetëm… (Video)

Njihuni me vendin i cili nuk ka makina e as rrugë, por vetëm… (Video)

Qyteti Giethoorn është sikurse çdo qytet normal, me një përjashtim: rrugët.
Njerëzit udhëtojnë përmes anijeve, disa shkojnë në destinacionet e tyre përmes bicikletës, ndërkaq disa të tjerë duke ecur, transmeton lajmi.net

Në këtë qytet janë rreth 1,100 shtëpi, me afro 2,400 banorë si dhe ka shumë anije.

Në një ditë të mirë, në Giethoorn shihen 500-600 anije duke lundruar. Dhe ku ka anije, lumenj, ka edhe ura, natyrisht. Ky qytet ka 167 ura.

Rrëfimet e njerëzve të këtij qyteti mund t’i ndiqni në videon më poshtë. /Lajmi.net/ 

 

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *