Home / Lajme / Botë / Pesë të vdekur dhe pothuajse 90 të lënduar në shpërthimin e gazsjellësit në Kinë

Pesë të vdekur dhe pothuajse 90 të lënduar në shpërthimin e gazsjellësit në Kinë

Të paktën pesë persona sot e kanë humbur jetën dhe 89 të tjerë janë lënduar në shpërthimin e një gazsjellësi në Kinën verilindore, transmeton Ksinhua.

Sipas agjencisë kineze, punonjësit largonin lëng nga pjesa e gazsjellësit në provincën Çilin.

Nga shpërthimi kanë pësuar pacientë dhe njerëz nga personeli i spitalit të afërt.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *