Home / Lajme / Maqedoni / Prokuroria do të sjell vendimin përfundimtar për rastin ‘Lagja e trimave’

Prokuroria do të sjell vendimin përfundimtar për rastin ‘Lagja e trimave’

Prokuroria do të sjell vendimin përfundimtar për rastin ‘Lagja e trimave’

 Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit sot pritet të sjell vendimin përfundimtar për rastin e ngjarjeve të Kumanovës më 9 dhe 10 maj të vitit 2015, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Gjykimi i rastit ‘Lagja e trimave’ ka filluar në shkurt të vitit të kaluar ku 37 persona ishin të akuzuar për terrorizëm dhe shoqërim terrorist.

Në rastet e pakëndshme të Kumanovës në maj të vitit 2015 u vranë tetë policë dhe u lënduan katërmbëdhjetë të tjerë ndërsa nga grupi i armatosur u vranë dhjetë persona.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *