Home / Kryesoret / Radhë të mëdha pritjeje në pikëpagesën rrugore Shkup- Kumanovë

Radhë të mëdha pritjeje në pikëpagesën rrugore Shkup- Kumanovë

Në pikat pagesore të autostradës Shkup- Kumanovë mund të vërehen kolona prej disa kilometrave.

Për shkak të riparimit të njërit shteg, në pikat e pagesave krijohen radhë të gjata, ku qytetarët detyrohen të presin madje deri në gjysmë ore. Situata e këtillë tek udhëtarët shkakton nevrikosje dhe revolt.

Një prej shkaqeve për rradhët e gjata është se në këtë periudhë ka frekuentim më të madh të trafikut për shkak të pushimeve verore dhe për shkak se Maqedonia përdoret si transit i koridorit 10.

Gjithashtu korriku dhe gushti janë muajt kur pjesa më e madhe e kurbetçarëve nga vendet evropiane vijnë për vizitë në familjet e tyre.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *