Home / Kryesoret / Rama takon Zaevin, sërish me atlete të bardha | FOTO

Rama takon Zaevin, sërish me atlete të bardha | FOTO

Në kuadër të samitit të Triestes, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me homologun e tij maqedonas, Zoran Zaev.

Gjatë takimit Rama dhe Zaev ka diskutuar për forcimin e miqësisë e thellimin e gjthanshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve.

Në faqen e tij në fb, Rama uron që faqja e re e premtuar nga kryeministri Zaev në marrëdheniet ndëretnike mes dy popujve që formësojnë Maqedoninë mike, të shkruhet me vepra të prekshme për gjithë shqiptarët, të cilët jetojnë në shtetin fqinj.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *