Home / Lajme / Maqedoni / Regjistrohet një tërmet i ri, kësaj radhe në Ohër edhe në Shkup

Regjistrohet një tërmet i ri, kësaj radhe në Ohër edhe në Shkup

Pas Ohrit, raportimet më të reja thonë se para pak çastesh ka ndodhur edhe një tërmet tjetër, por kësaj radhe në Shkup,

Priten të publikohen të dhënat e sakta për epiqendrën dhe fuqinë e këtij tërmeti. Edhe në Ohër ka patur sërish tërmet.

Raportohet se fuqia e tërmetit është 5.1 shkallë Rihter. Jozyrtarisht raportohet për dëme në Ohër.

Përndryshe, në dy javët e fundit, Ohri është dridhur nga mëse 800 tërmete. Më i fuqishmi ishte ai i para dy ditëve, me fuqi prej 3.9 shkallë Rihter./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *