Home / Lajme / Botë / Rënie rekorde në popullsinë e Japonisë

Rënie rekorde në popullsinë e Japonisë

Në Japoni niveli i popullsisë në vitin 2016 ka shënuar rënien më të madhe të 50 viteve të fundit, transmeton AA.

Agjencia e lajmeve japoneze Kyodo në një lajm të bazuar në Ministrinë e Punëve të Jashtme, njofton se rritja e popullsisë në Japoni ka rënë në nivelin më të ulët që nga viti 1968 kur kanë filluar të bëhen regjistrimet e detajuara vjetore.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *