Home / Lajme / Maqedoni / Sasho Mijalkov: Tërhiqem nga të gjitha funksionet partiake

Sasho Mijalkov: Tërhiqem nga të gjitha funksionet partiake

Ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, Sasho Mijallkov ka njoftuar se do të ndërpret me aktivitetet e tij politike.

“Me qëllim që të përfundojnë procedurat gjyqësore të cilat po rrjedhin, në të cilat kam besim se do të dëshmohet e vërteta, kam sjell vendim personal të tërhiqem nga të gjitha funksionet partiake”, ka thënë Mijallkov.

Ai ka shtuar se vazhdon edhe më tej fuqishëm të beson dhe përkrah vlerat që promovon VMRO-DPMNE dhe vizionin për të parë Maqedoninë anëtarë të BE-së dhe NATO-së.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *