Home / Lajme / Maqedoni / Shkupi kandidat për “Kryeqytetin evropian të kulturës”

Shkupi kandidat për “Kryeqytetin evropian të kulturës”

Me ekspozita të fotografive dhe instalacioneve, si dhe me projeksion të filmit dokumentar, sonte në Qendrën rinore kulturore fillon projekti “Kryeqyteti evropian i kulturës”.

Qëllimi i projektit, i cili do të zgjasë deri më 4 gusht, është të stimulojë dhe mbështesë zhvillim kulturor të qytetit të Shkupit dhe t’i ndërlidhë prëfaqësuesit e të gjitha institucioneve të kulturës së bashku të përgatiten për përpunimin e një programi të hollësishëm, origjinal dhe konkurrues deri në terminet e ardhshme për aplikim për titullin “Kryeqyteti evropian i kulturës”

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *