Home / Kryesoret / Shumica parlamentare refuzon amandamentin për deponinë e Strugës

Shumica parlamentare refuzon amandamentin për deponinë e Strugës

Gjatë diskutimit në Komisionin për finansim dhe buxhet me shtatë vota kundër u refuzua amandamenti i OBRM-PDUKM-së për sanimin e deponisë së egër në Strugë,

Në fjalimin e tij, përfaqësuesi i OBRM-PDUKM-së Antonio Milloshoski, lexoi kërkesat e Iniciativës qytetare ‘Dosta’ duke përcjellur pakënaqësinë e banorëve të Strugës për gjendjen alarmante në të cilën ndodhet qyteti. Ai tha se nuk mban teza e shumicës parlamentare, se nuk mund të gjendet zgjidhje pasi që nuk ka hapësirë alternative për të vendosur mbeturinat dhe sipas kësaj ky problem asnjëherë nuk mund të zgjidhet.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *