Home / Lajme / Maqedoni / Sot në Komisionin për sistem politik shqyrtohet Raporti i Avokatit të Popullit

Sot në Komisionin për sistem politik shqyrtohet Raporti i Avokatit të Popullit

Sot, në Kuvendin e Maqedonisë, seancë do të mbajë Komisioni për sitem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive etnike në vend.

Në rend dite është Propozim-vendimi për miratimin e akteve të përgjithshme për Avokatin e Popullit dhe Raporti vjetor i Avokatit të Popullit për nivelin e sigurimit të respektimit, përparimit dhe mbrojtjes të lirive dhe të drejtave të njeriut për vitin 2016.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *